link.png OGŁOSZENIE RADY RODZICÓW

APEL RADY RODZICÓW DO ŚRODOWISKA SZKOLNEGO
Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Katowicach, Szanowni Państwo, dążąc do zdobycia dodatkowych środków finansowych na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły.
Program umożliwi pozyskiwanie przez Radę Rodziców - za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole”, Organizacji Pożytku Publicznego nr KRS: 0000268115 – kwot wartości 1% od Państwa podatku dochodowego. Polecając tę formę gromadzenia funduszy, przeznaczanych na poprawę warunków nauczania naszych dzieci, prosimy także o zainteresowanie nią Państwa przyjaciół i znajomych oraz poinformowanie ich, że mogą tą drogą wspomóc szkołę i jej uczniów.
Celem dokonania ww. operacji każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2018: NUMER KRS 0000268115 cel: „RR Szkoły Podstawowej nr 5 w Katowicach”

W imieniu Rady Rodziców Szkoły, dziękujemy za wsparcie.
Szczegółowe informacje o działalności Fundacji Rodzice Szkole” znajdują się TUTAJ!!!
 

link.png Szkolny Konkurs Kolęd- 9 stycznia 2019

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA....
9 stycznia 2019 roku klasy I- III wzięły udział w Szkolnym Konkursie Kolęd. W zimowej scenerii uczniowie zaprezentowali tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.
 

link.png UAKTUALNIONY OBOWIĄZEK INFORMACYJNY- RODO

RODO- SP 5 INFORMUJE
UAKTUALNIONY OBOWIĄZEK INFORMACYJNY W ŚWIETLE NOWYCH PRZEPISÓW O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH- RODO
POBIERZ DOKUMENT!!!

Inspektorem d/s ochrony danych osobowych jest aktualnie Pan Tomasz Ptak
kontakt mailowy: iod@jednostki.cuw.katowice.pl
 

link.png Zebrania/ Konsultacje 3 stycznia 2019 r.

 
ZEBRANIA / KONSULTACJE Z RODZICAMI
odbędą się w czwartek 3 stycznia 2019 r.
- w godzinach ustalonych przez wychowawców.


(zapoznanie z proponowanymi ocenami
z poszczególnych przedmiotów oraz zachowania)
 

link.png Boże Narodzenie 2018

ŚWIĄTECZNO- NOWOROCZNE ŻYCZENIA
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego 2019 Roku składamy życzenia miłości, spokoju i wszelkiego dobra. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, aby Nowy Rok przyniósł ze sobą szczęście, pomyślność oraz mnóstwo pomysłów na pełne piekna, twórcze życie...
DYREKCJA, NAUCZYCIELE, PRACOWNICY, RADA RODZICÓW ORAZ CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SP 5

link.png Podziękowanie- Caritas

PODZIĘKOWANIE- CARITAS
Parafialny zespół Caritas przy kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła składa serdeczne podziękowania za dary zebrane w ramach akcji "Wigilia dla ubogich" wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę życzymy by świadczone dobro stało się źródłem pokoju serca.
DZIĘKUJEMY za DARY SERCA!!!

link.png Świąteczna Akcja Wolontsryjna- 19 XII 2018

ŚWIĄTECZNA AKCJA WOLONTARYJNA!!!
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich do włączenia się w akcję robienia kartek świątecznych dla pensjonariuszek Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Katowicach- Zawodziu.

Spotykamy się w 19 XII w sali 32 o godzinie 14'30.
 

link.png Dzień Patrona 2018

DZIEŃ PATRONA 2018- ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ

GALERIA ZDJĘĆ
13 grudnia 2018 roku wpisał się na karty historii Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dziewięciu Górników z Wujka jako dzień wyjątkowy. 
GALERIA ZDJĘĆ
W godzinach dopołudniowych w naszej szkole odbyła się III edycja Miejskiego Konkursu Historycznego pod tytułem "Moja Ojczyzna. Moja miasto w czasach PRL".
Punktem kulminacyjnym Dnia Patrona było odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci- dziewięciu górników, którzy zginęli od kul ZOMO- wców pamiętnego 16 grudnia 1981 roku. 
Akademia poświęcona dziejom naszej Ojczyzny zakończyła szkolne obchody Dnia patrona. Dzisiejsze wydarzenia znalazły również oddźwięk w lokalnej rozgłośni radiowej oraz prasie.
 

link.png Caritas 2018- akcja charytatywna

AKCJA CHARYTATYWNA
Parafialny Zespół Caritas przy kościele Św. Ap. Piotra i Pawła zwraca się z gorąca prośbą o przepowadzenie w SP 5 zbiórki słodyczy i ciast o przedłużonym terminie ważności oraz innych artykułów spożywczych, które wzobgacą Wieczerzę Wigilijną dla ubogich i bezdomnych.
Zbiórka trwa od 10 do 18 grudnia 2018 r.
Dziękujemy za każdy dar :) 

link.png Poznaj swój kraj- WIELICZKA 2018

POZNAJ SWÓJ KRAJ - WIELICZKA 2018
4 grudnia uczniowie klas I- III  uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki. Celem naszej wyprawy była wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci odbyły spacer, w czasie którego w formie zabawy zmierzyły się z pracami dawnego górnika – założyły jego ubranie, użyły kilofa, przeniosły sól w niecce, odnalazły ukryte przedmioty, wcieliły się w rolę kopacza, mierniczego, sygnalisty, poznały tradycje górnicze.
Zobaczyły również imponującą kolekcję solniczek zgromadzonych na Zamku Żupnym. Na koniec uczestniczyły w ciekawych warsztatach "W kuchni z solą i bez" podczas, których mogły ulepić z masy solnej solniczkę wedłyg własnego pomysłu.
JUŻ CZEKAMY NA KOLEJNĄ WYPRAWĘ :)

link.png SUKCES W MIEJSKIM ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

MIEJSKI ETAP KONKURSU BIBLIJNEGO- 22 XI 2018
Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”
(Łk 21,33)
W dniu 22 listopada 2018 roku uczniowie z klas: V b-  Piotr G., VI a-  Mateusz G. i  VII b- Jakub M. wzięli udział w etapie miejskim XXIV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego, który odbył się w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Chłopcy wykazali się ogromną wiedzą i znajomością treści Ewangelii według św. Łukasza. Wśród najlepszych  znalazł się uczeń naszej szkoły JAKUB M. zdobywając trzecie miejsce. 
GRATULUJEMY!!!

link.png III edycja Miejskiego Konkursu Historycznego

III EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
Zapraszamy do udziału w  III Miejskim Konkursie Historycznym pt.: "Moja ojczyzna, moje miasto w czasach PRL" pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice. Konkurs odbędzie się w dniu 13 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dziewięciu Górników z Wujka w Katowicach ul. Gallusa 5 
 
III Miejski Konkurs Historyczny pt.: „Moja ojczyzna, moje miasto w czasach PRL” - regulamin pobierz TUTAJ!!!
 

link.png KOMUNIKAT- SZCZYT KLIMATYCZNY

SZCZYT KLIMATYCZNY

W związku z organizacją w Katowicach Szczytu Klimatycznego - w dniach: 16 XI - 17 XII 2018 roku uruchomiony został Punkt Informacyjny o COP24 dla mieszkańców. Punkt Informacyjny zlokalizowany jest w Biurze Obsługi Mieszkańca przy ul. Rynek 1, funkcjonuje w godzinach pracy Urzędu tj. w dniach od wtorku do piątku od 7:30 do 15:30, w poniedziałki od 7:30 do 17:00. 
W Punkcie Informacyjnym można uzyskać bieżące informacje dotyczące organizacji Szczytu Klimatycznego w Katowicach. Uruchomione zostały dwa numery telefoniczne: (32) 259-36-39 oraz (32) 259-34-03. Zapytania można również kierować droga elektroniczną na adres e-mail: urzad.miasta@katowice.eu.
 

link.png SUKCES W MIEJSKIM KONKURSIE REGIONALNO- PLASTYCZNYM

SUKCES W MIEJSKIM KONKURSIE REGINALNO- PLASTYCZNYM
W dniu 19 listopada 2018 roku uczennice klasy I -Eryka, klasy II -Liliana i klasy III -Lena wzięły udział w XVI Miejskim Konkursie Regionalno - Plastycznym  ,,Moja dzielnica", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Katowicach. Wszystkie trzy dziewczynki wykonały ciekawe prace plastyczne przedstawiając na nich Wieżę Spadochronową w Parku Kościuszki i pomnik poległych górników przy KWK ,,Wujek". Wykazały się także wiedzą na ich temat. Wszystkie zajęły znakomite trzecie miejsca.
 
CIESZYMY SIĘ Z SUKCESU I GRATULUJEMY :)

link.png PRACE NASZYCH UCZNIÓW

PRACE NASZYCH UCZNIÓW- BOMBKI Z EKOLOGICZNYCH MATERIAŁÓW
W związku ze Szczytem Klimatycznym ONZ organizowanym w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły Bartosz G. (kl.VII a) oraz Celina Ż. i Marta J. (kl.VI a) wykonali bombki z ekologicznych i naturalnych materiałów. Ozdabiać one będą choinkę na katowickim Rynku.
 
 

link.png stulecie odzyskania niepodległości

STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Ta szczególna okazja wymagała szczególnej oprawy. I u nas celebrowanie tak ważnej rocznicy przebiegało w sposób wyjątkowy.
GALERIA ZDJĘĆ
Przygotowania rozpoczęły się już wiosną, kiedy to ogłosiliśmy organizowany przez nas i ŚCWiS Wojewódzki Konkurs Plastyczny „W moich oczach Polska Niepodległa”. Jego finał przypadł na czwartek, 8 listopada 2018 r., dzień głównych obchodów tego święta w naszej szkole. Gościliśmy wtedy wiele znamienitych osób i w ich obecności ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody jego laureatom. 
Dopełnieniem tej części uroczystości był wspaniały koncert w wykonaniu profesjonalistów – chóru Akademii Muzycznej. Na występy artystyczne naszych uczniów i wspólne śpiewanie zaprosiliśmy rodziców w godzinach popołudniowych. Zorganizowanie tak uroczystych obchodów Dnia Niepodległości kosztowało wiele wysiłku, ale było warto. 
NASTĘPNE TAK WAŻNE ŚWIĘTO ZA STO LAT!!!