link.png Z kulturą za pan brat← Powrót

Z KULTURĄ ZA PAN BRAT
18 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły zainteresowani zagadnieniami z zakresu kultury pod opieką pani Magdaleny Mamoń wzięli udział w popołudniowym  pierwszym spotkaniu - zorganizowanym w ramach projektu kulTUralnie. To niezwykłe przedsięwzięcie zainicjowała młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Wykłady odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.
Pierwszy wykład poprowadził Wojciech Mirek - Człowiek Roku 2016 - oraz Jarosław Juszkiewicz na temat istotnej roli kultury w życiu człowieka. Jako druga wystąpiła  blogerka-podróżniczka Katarzyna Irzeńska, która w swojej niezwykłej prezentacji zwróciła uwagę na różnice kulturowe Wietnamu, Sri Lanki, Gruzji i Polski. Całość swoją prezentacją zakończył wybitny fizyk i gwiazda telewizji Wiktor Niedzicki. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy oraz bogatych doświadczeń prowadzących spotkanie. Już niebawem kolejna przygoda z kulturą!