link.png Wakacje 2019link.png Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 
UROCZYSTOŚĆ
ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/ 2019
odbędzie się 19 czerwca 2019 roku

 
KLASY I- III o godzinie  9'00
KLASY IV- VIII o godzinie 10'30
Msza Święta kończąca rok szkolny odbędzie się 19 czerwca 2019 r. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie o godz.8'00 (uczniowie biorą udział we Mszy Świętej pod opieką rodziców). 
 

link.png TERENOWA LEKCJA BIOLOGII

TERENOWA LEKCJA BIOLOGII
13 czerwca 2019 uczniowie klasy 5a i 5b uczestniczyli w terenowej lekcji biologii "Poznawanie roślin nasiennych" w Parku Kościuszki. Uczestnicy sprawdzali wiedze nabytą z podręczników w praktyce, przy czym miło i z 
uśmiechem spędzili czas na świeżym powietrzu.
LEPIEJ NIŻ W KLASIE !!!

link.png SUKCES ZUZI Z VII A

SUKCES NASZEJ UCZENNICY- ZUZI Z VII A
Uczennica klasy 7a Zuzanna Krasoń zdobyła wyróżnienie w konkursie 
"Biało-czerwona zawsze z nami".
Nagrodę odebrała w czwartek z rąk 

senatora Andrzeja Misiołka.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!
 

link.png DZIEŃ PUSTEJ KLASY 2019

DZIEŃ PUSTEJ KLASY 2019
W piątek 14 czerwca lekcje w naszej szkole wyglądały nieco inaczej.  W tym dniu klasy opustoszały, a my korzystaliśmy z boisk, trawy i cienia drzew. Uczyliśmy się na dworze jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Rozpoczęliśmy śniadaniem na trawie, a potem było śpiewnie i granie na gitarze.
Mówi się, że "TRENING CZYNI MISTRZA" więc ćwiczyliśmy umysł grając w historyczne gry, układając puzzle i rozwiązując łamigłówki logiczne. Oczywiście nie zabrakło też ćwiczeń fizycznych - gier zespołowych i ćwiczeń lekkoatletycznych.
DZIEŃ PUSTEJ KLASY NA STAŁE ZAPISZE SIĘ W TRADYCJI NASZEJ SZKOŁY!!!

link.png Akcja "Lato w mieście 2019"- harmonogram

AKCJA "LATO W MIEŚCIE 2019"
W dniach 24 czerwca do 5 lipca w naszej szkole bedą zorganizowane dla uczniów zajęcia świetlicowe.
Zapraszamy w godzinach 8'00- 14'00 na szereg atrakcji, jakie czekają nie tylko podczas pobytu w szkole, ale i w czasie wyjść na kręgle czy do kina...
Zapisy u wychowawców świetlicy.
Harmonogram - pobierz tutaj.
ATRAKCJE CZEKAJĄ!!!

link.png PODZIĘKOWANIE 2019

DZIĘKUJEMY ZA DARY SERCA!!!
Za dar serca, który tak wiele dla nas znaczy składam serdeczne podziękowanie uczniom i rodzicom za zbiórkę środków czystości i do higieny osobistej dla podopiecznych Hospicjum św. Franciszka w Katowicach.

koordynator Koła Wolontariatu
Bożena Jurek
 

link.png OBIADY- OGŁOSZENIE

SZANOWNI RODZICE!
Uprzejmie informujemy, że w czasie ferii letnich:
w terminie od 24.06.2019r.- 05.07.2019r. obiady będą przygotowywane i wydawane  przez Szkołę Podstawową  nr 15
w godzinach od 12.00-12-30.

W terminie od 08.07.2019r. – 31.07.2019r. żywienie będzie realizowane, gdy ilość chętnych będzie wynosiła  co najmniej 10.

W miesiącu sierpniu obiady będą przygotowywane przez II Liceum Ogólnokształcące w Katowicach (przy zgłoszeniu wymaganej liczby chętnych).

Osoby zainteresowane korzystaniem z posiłków proszone są o kontakt  ze:
 Szkołą Podstawową nr 15 nr  telefonu 32 251 75 04  lub
 Szkolą Podstawową nr 5   nr telefonu  32 252 11 18

 

link.png Bezpieczne wakacje 2019

BEZPIECZNE WAKACJE 2019!!!
W związku ze zbliżającym się okresem wakacji letnich zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami dotyczącymi bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. 
 
    
 

link.png Happening Czytelniczy

IV KATOWICKA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”
W dniu 6 czerwca 2019r. najlepsi czytelnicy z klas 5-8 uczestniczyli w happeningu czytelniczym na Katowickim Rynku. Uczniowie głośno odczytali fragmenty utworów literackich z pisarzami, aktorami oraz przedstawicielami samorządu lokalnego. Uczestnicy korowodu w przebraniach i kolorowych strojach z transparentami promującymi czytelnictwo przeszli ulicami miasta.
Najlepsi czytelnicy bibliotek szkolnych otrzymali wyróżnienie -TYTUŁ AKTYWNY CZYTELNIK. W trakcie happeningu odbyła się promocja książek i bibliotek. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na najlepiej przygotowaną do happeningu placówkę. 
 
W związku z ogólnopolską akcją "Jak nie czytam jak czytam", 7 czerwca o 10.00, uczniowie z całej Polski gromadzili się aby czytać razem, bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę.
Najlepsi czytelnicy Naszej szkoły wybrali się do Parku Kościuszki w Katowicach aby dołączyć do niniejszej akcji biorąc jednocześnie udział w biciu rekordu ilości osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób. Każdy uczeń miał okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach na łonie natury.
DO ZOBACZENIA ZA ROK!

link.png Rycerski Dzień Dziecka w SP 5

TEGO U NAS JESZCZE NIE BYŁO!!!
W piątek, 31 maja Roku Pańskiego 2019, czyli w przeddzień wielkiego święta, obchodziliśmy Rycerski Dzień Dziecka. Już od samego rana wielu z nas pojawiło się w szkole w pięknych przebraniach.
Jako Damy i Rycerze uczestniczyliśmy w Żywej Lekcji Historii prowadzonej przez profesjonalistów – członków Bractwa Rycerskiego Kerin, później mieliśmy okazję nauczyć się kroków średniowiecznego tańca od naszych siódmoklasistów – co prawda jeszcze nie zawodowych, ale na pewno zawołanych tancerzy.
Zwieńczeniem takiego dnia, wzorem naszych przodków tak być przecież musiało, najdzielniejsi spośród nas stanęli w szranki i mężnie walczyli w mini turnieju rycerskim.
 

link.png Procedury Bezpieczeństwa w SP 5

SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

Prosimy uprzejmie o zapoznanie się z

PROCEDURAMI BEZPIECZEŃSTWA
OBOWIĄZUJĄCYMI NA TERENIE 
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5
IM. DZIEWIĘCIU GÓRNIKÓW Z WUJKA W KATOWICACH

 
 

link.png Planetarium "Orbitek" w sp 5

PLANETARIUM ORBITEK W SP 5
21 maja 2019 roku do naszej szkoły zawitało Mobilne Planetarium "ORBITEK". Wszyscy Uczniowie naszej szkoły oraz Przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 12 uczestniczyły w godzinnych seansach. Maluchy z klas I- III udały się w podróż rakietą kosmiczną wokół Układu Słonecznego. Poznały planety i gwiazdozbiory zodiakalne. 
Klasy starsze odwiedziły planety Układu Słonecznego, razem z Neil'em Armstrongiem wylądowały na Księżycu, zgłębiły tajniki misji Apollo 11, zaobserwowały Widnokrąg, Górowanie Słońca w różnych porach roku, "wędrówkę Słońca i Księżyca po nieboskłonie". Atrakcja dostarczyła wiele wrażeń i radości naszym Uczniom.
Serdecznie DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW, która była fundatorem tej wspaniałej atrakcji dla Dzieciaków.
 

link.png Akcja "Lato w mieście 2019"

RUSZAJĄ ZAPISY- AKCJA "LATO W MIEŚCIE 2019"
W dniach 24 czerwca do 5 lipca w naszej szkole bedą zorganizowane dla uczniów zajęcia świetlicowe.
Zapraszamy w godzinach 8'00- 14'00 na szereg atrakcji, jakie czekają nie tylko podczas pobytu w szkole, ale i w czasie wyjść na kręgle czy do kina...
Zapisy przyjmują wychowawcy świetlicy.
Warunkiem jest wypełnienie karty kwalifikacyjnej uczestnika- pobierz tutaj.
NIE ZWLEKAJ!!!

link.png ZEBRANIE Z RODZICAMI- 28 V 2019 R.

 
ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I- VIII
odbędzie się we wtorek 28 maja 2019 r.
o godzinie 16'00 na małej sali gimnastycznej.
SZANOWNI RODZICE!!!
Na spotkaniu zostaną przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie placówki (SP nr 5 w Katowicach) oraz osoby i instytucje do których można się zwrócić o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno – pedagogicznej i wychowawczej.
 

link.png POZNAJ SWÓJ KRAJ- ISTEBNA/ KONIAKÓW

POZNAJ SWÓJ KRAJ- WISŁA- ISTEBNA- KONIAKÓW 2019
23 maja 2019 roku najmłodsze dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w jednodniowych warsztatach wyjazdowych w Wiśle- Istebnej- Koniakowie. Dzieci zobaczyły słynną skocznię narciarską w Wiśle, rezydencje Prazydenta RP. Nastepnie zwiedziły Dom Leśnika oraz Chatę Kawuloka w Istebnej.
Dzieci uczestniczyły w procesie produkcji masła. Mogły skosztować masełka własnej produkcji z pysznym świeżym chlebkiem. Po smakowitościach przyszła pora na lekcję umuzykalniającą i poznanie góralskich instrumentów. Na koniec wszyscy zachwyciliśmy się wspaniałymi koniakowskimi koronkami. Nie obeszło się również bez wizyty w sklepiku góralskim i zakupu pamiątek :) 
BYŁO WSPANIALE!!!

link.png POZNAJ SWÓJ KRAJ-KOTLINA KŁODZKA 2019

POZNAJ SWÓJ KRAJ- KOTLINA KŁODZKA 2019
Nasza przygoda rozpoczęła się  o godz. 7.15 w miejscu zetknięcia  50- tego równoleżnika (N)  i 19 południka (E). Zapakowawszy walizki, zająwszy miejsca oraz dopełniwszy wszelkich obowiązków formalnych ruszyliśmy w nieznane.
Podróż  po wysokiej przepustowości autostradzie przebiegła wyjątkowo sprawnie,  i tak, po 3 godzinach od opuszczenia domowych pieleszy wkraczaliśmy w podziemny, a nawet i „złoty” świat. Wyborni przewodnicy zapoznali nas z historią i ciekawostkami związanymi z kopalnią złota w Złotym Stoku. Zwiedziliśmy.... CZYTAJ DALEJ....
BYŁO WSPANIALE!!! CZEKAMY NA WIĘCEJ!!!

link.png SUKCES- KANGUR MATEMATYCZNY 2019

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW- KANGUR MATEMATYCZNY 2019
KANGUR MATEMATYCZNY, którego inicjatotem jest stowarzyszenie "Kangourou Sans Franti", przeprowadzany jest raz do roku, jednocześnie w około 30 uczestniczących w nim krajach. W tym roku odbył się 16 marca. Z ogromną radością informujemy o sukcesach jakie odnieśli nasi uczniowie w tegorocznej edycji :)
WYRÓŻNIENIA
KATEGORIA "ŻACZEK"

LILIANA MALARENKO kl. II a
JULIA NIEDBAŁ kl. II a
DIEGO KALINOWSKI kl. II a
PIOTR KAPICA kl. II b
OLGA WIECZOREK kl. II b
WYRÓŻNIENIE
KATEGORIA "BENIAMIN"


BARTOSZ GRABOWSKI kl. V a
 
WYNIK BARDZO DOBRY
KATEGORIA "KADET"


RADOSŁAW STAŁĘGA kl. VIII a
 
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYCH EDYCJACH :)

link.png ZBRANIA/ KONSULTACJE- 14 MAJA 2019

 
ZEBRANIA / KONSULTACJE Z RODZICAMI
odbędą się we wtorek 14 maja 2019 r.
- w godzinach ustalonych przez wychowawców.


(zapoznanie z proponowanymi ocenami
z poszczególnych przedmiotów oraz zachowania)
 
SZANOWNI RODZICE!!!

W dniu 14 maja zapraszamy za PRELEKCJĘ
„NASTOLATKI I NARKOTYKI”
, która odbędzie się
o godz. 17.15 na małej sali gimnastycznej w SP nr 5.

 
 

link.png POZNAJ SWÓJ KRAJ- ZAWOJA 2019

POZNAJ SWÓJ KRAJ- ZAWOJA 2019
W dniach 8- 10 maja 2019 czwartoklasiści uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach językowo- artystycznych w Zawoi. Dzieci miały okazję zwiedzić Skansen w Zubrzycy Górnej, zachwycać się pięknem przyrody Babiogórskiego Parku Narodowego, poznać faunę i florę BPN, uczestniczyć w lekcji w Orawskim Muzeum Etnograficznym oraz w zajęciach w leśniej klasie. 
Przysłowiową wisienką na torcie okazały się wspaniałe opowieści, ciekawostki i zajęcia językowe prowadzone przez Pana Mateusza Szeligiewicza oraz warsztaty artystyczne (malowanie na drewnie i szkle, breloczki z koralików, saszetki z filcu) pod kierunkiem regionalnych artystów i twórców ludowych. Całość dopełniły atrakcje: seanse w grocie solnej, bal ekologa, ognisko, gra terenowa "Poszukiwanie leśnego duszka".
BYŁO WSPANIALE!!! ŻAL BYŁO WYJEŻDŻAĆ!!!