link.png POZNAJ SWÓJ KRAJ-KOTLINA KŁODZKA 2019

POZNAJ SWÓJ KRAJ- KOTLINA KŁODZKA 2019
Nasza przygoda rozpoczęła się  o godz. 7.15 w miejscu zetknięcia  50- tego równoleżnika (N)  i 19 południka (E). Zapakowawszy walizki, zająwszy miejsca oraz dopełniwszy wszelkich obowiązków formalnych ruszyliśmy w nieznane.
Podróż  po wysokiej przepustowości autostradzie przebiegła wyjątkowo sprawnie,  i tak, po 3 godzinach od opuszczenia domowych pieleszy wkraczaliśmy w podziemny, a nawet i „złoty” świat. Wyborni przewodnicy zapoznali nas z historią i ciekawostkami związanymi z kopalnią złota w Złotym Stoku. Zwiedziliśmy.... CZYTAJ DALEJ....
BYŁO WSPANIALE!!! CZEKAMY NA WIĘCEJ!!!

link.png SUKCES- KANGUR MATEMATYCZNY 2019

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW- KANGUR MATEMATYCZNY 2019
KANGUR MATEMATYCZNY, którego inicjatotem jest stowarzyszenie "Kangourou Sans Franti", przeprowadzany jest raz do roku, jednocześnie w około 30 uczestniczących w nim krajach. W tym roku odbył się 16 marca. Z ogromną radością informujemy o sukcesach jakie odnieśli nasi uczniowie w tegorocznej edycji :)
WYRÓŻNIENIA
KATEGORIA "ŻACZEK"

LILIANA MALARENKO kl. II a
JULIA NIEDBAŁ kl. II a
DIEGO KALINOWSKI kl. II a
PIOTR KAPICA kl. II b
OLGA WIECZOREK kl. II b
WYRÓŻNIENIE
KATEGORIA "BENIAMIN"


BARTOSZ GRABOWSKI kl. V a
 
WYNIK BARDZO DOBRY
KATEGORIA "KADET"


RADOSŁAW STAŁĘGA kl. VIII a
 
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYCH EDYCJACH :)

link.png ZBRANIA/ KONSULTACJE- 14 MAJA 2019

 
ZEBRANIA / KONSULTACJE Z RODZICAMI
odbędą się we wtorek 14 maja 2019 r.
- w godzinach ustalonych przez wychowawców.


(zapoznanie z proponowanymi ocenami
z poszczególnych przedmiotów oraz zachowania)
 
SZANOWNI RODZICE!!!

W dniu 14 maja zapraszamy za PRELEKCJĘ
„NASTOLATKI I NARKOTYKI”
, która odbędzie się
o godz. 17.15 na małej sali gimnastycznej w SP nr 5.

 
 

link.png POZNAJ SWÓJ KRAJ- ZAWOJA 2019

POZNAJ SWÓJ KRAJ- ZAWOJA 2019
W dniach 8- 10 maja 2019 czwartoklasiści uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach językowo- artystycznych w Zawoi. Dzieci miały okazję zwiedzić Skansen w Zubrzycy Górnej, zachwycać się pięknem przyrody Babiogórskiego Parku Narodowego, poznać faunę i florę BPN, uczestniczyć w lekcji w Orawskim Muzeum Etnograficznym oraz w zajęciach w leśniej klasie. 
Przysłowiową wisienką na torcie okazały się wspaniałe opowieści, ciekawostki i zajęcia językowe prowadzone przez Pana Mateusza Szeligiewicza oraz warsztaty artystyczne (malowanie na drewnie i szkle, breloczki z koralików, saszetki z filcu) pod kierunkiem regionalnych artystów i twórców ludowych. Całość dopełniły atrakcje: seanse w grocie solnej, bal ekologa, ognisko, gra terenowa "Poszukiwanie leśnego duszka".
BYŁO WSPANIALE!!! ŻAL BYŁO WYJEŻDŻAĆ!!!

link.png Informacja - zawieszenie strajku

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
W związku z zawieszeniem akcji strajkowej informuję, że od dnia 29 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) zajęcia dydaktyczne i wychowawczo - opiekuńcze będą odbywały się  zgodnie z planem.

Z wyrazami szacunku
Magdalena Hofler
Dyrektor szkoły

link.png UWAGA !

Szanowni Rodzice,

w związku z nadal trwającym strajkiem nauczycieli naszej szkoły zwracamy się z prośbą o możliwość zapewnienia opieki swoim dzieciom.

W czasie strajku zajęcia lekcyjne nie będą realizowane. Świetlica szkolna jest czynna od godz. 6.30 do 16.30. Obiady wydawane są według harmonogramu.
 

link.png Informacja Dyrektora

 Informujemy, że od 18 do 23 kwietnia 2019r. trwa wiosenna przerwa świąteczna, w tych dniach nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

      Ze względu na trwającą akcję strajkową świetlica szkolna będzie w tych dniach czynna w godzinach 8.00 do 14.00.

link.png Życzenia

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
      Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,  przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
    Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" 

                  życzą
             Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, Pracownicy oraz cała społeczność szkolna.

link.png Informacja dotycząca egzaminu ósmoklasisty

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W związku z nadal trwającą akcją strajkową informuję, że w dniach 15,16,17 kwietnia 2019 r. zgodnie z harmonogramem odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Dołożę wszelakich starań, aby egzamin odbył się zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Przypominam, że dni 15,16,17 kwietnia 2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
Zwracam się z prośbą do rodziców uczniów klas I-VII o zapewnienie dzieciom opieki.
 
Z wyrazami szacunku
Magdalena Hofler
Dyrektor szkoły

link.png Informacja

Szanowni Państwo
Informujemy, że w naszej szkole nadal trwa akcja strajkowa, nie jesteśmy w stanie podać daty zakończenia strajku.
Dziękujemy Państwu za wsparcie w tej trudnej sytuacji, w której znaleźli się Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Dyrekcja Szkoły.
Prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość.

Z wyrazami szacunku
Magdalena Hofler
Renata Tarnas

link.png Komunikat Dyrektora

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od dnia dzisiejszego tj. 8 kwietnia 2019r. rozpoczął się strajk pracowników oświaty, który ma trwać aż do odwołania. Na chwilę obecną do strajku przystapiła większość nauczycieli. W związku z powyższym szkoła pełni funkcję opiekuńczą.

Przypominamy, że obiady zostaną wydane zgodnie z harmonogramem.

Prosimy o wyrozumiałość w tej wyjątkowo trudnej sytuacji, liczymy na Państwa zrozumienie i pomoc.

link.png KOMUNIKAT DYREKTORA SP 5 W SPRAWIE STRAJKU

KOMUNIKAT DYREKTORA SP 5
Szanowni Państwo!
Na dzień 8 kwietnia 2019 r. zapowiedziany jest strajk pracowników oświaty, który ma trwać aż do odwołania. W dniach 15-20 marca 2019 przeprowadzono wśród pracowników referendum strajkowe organizowane przez  ZNP. Za strajkiem opowiedziało się 94 % pracowników naszej placówki biorących udzial w referendum.
Dlatego zwracamy sie z prośbą by w przypadku ogłoszenia strajku przez Związki Zawodowe zapewnili Państwo opiekę swoim dzieciom.
Zgodnie z Instrukcją przeprowadzenia strajku w szkołach dyrektor otrzyma listę strajkujących nauczycieli dopiero rano w dniu rozpoczęcia strajku. W związku z powyższym istnieje duże ryzyko, że placówka nie będzie mogła zapewnić realizacji procesu dydaktycznego oraz zadań opiekuńczo- wychowawczych wobec swoich uczniów. 
Obiady w stołówce szkolnej będa wydawane zgodnie z obowiązującycm harmonogramem.
Prosimy o wsparcie i wyrozumiałość oraz bieżące śledzenie informacji, które będa zamieszczane na stronie internetowej szkoły.

List do Rodziców

Informacja dla Rodziców Dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli, w których odbedzie sie strajk.

 
 

link.png Sukces w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym 2019

SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE
29 marca bieżącego roku w WSP w Katowicach odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów województwa śląskiego w r. szk. 2018/2019
Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki został uczeń klasy VIII a- Radosław Stałęga. Tytuł laureata zwalnia Radka z pisania egzaminu z matematyki i gwarantuje ocenę celującą z tego przedmiotu. Podczas uroczystości towarzyszyła Radkowi Wicedyrektor Szkoły- pani Renata Tarnas, która przygotowywała Go do konkursu.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!

link.png Czadowi nie. Obudź czujność.

"CZADOWI NIE. OBUDŹ CZUJNOŚĆ"
W ramach programu "Czadowi nie. Obudź czujność" 3 kwietnia 2019 w szkole gościliśmy Straż Pożarną. Strażacy przeprowadzili pogadankę z uczniami kl. III a. Uczniowie pięknie odpowiadali na pytania strażaków dotyczące powstawania czadu, objawów zatruć czadem oraz zachowania bezpieczeństwa. Znały wszystkie numery alarmowe. Dzieci otrzymały dyplom ukończenia szkolenia. Wszystkie dzieci z klas I-III mogły na boisku oglądać wóz strażacki, zobaczyć profesjonalny sprzęt , poczuć się jak prawdziwy strażak siedząc w kabinie wozu strażackiego.
BYŁO WIELE EMOCJI I ZADOWOLENIA :)

link.png Regulamin korzystania z szafek szkolnych

SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

Prosimy uprzejmie o zapoznanie się z

REGULAMINEM KORZYSTANIA Z SZAFEK SKRYTKOWO- UBRANIOWYCH
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5
IM. DZIEWIĘCIU GÓRNIKÓW Z WUJKA
W KATOWICACH

 
 

link.png Kangur Matematyczny 2019

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY- KANGUR 2019
W czwartek 21 marca uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z testami matematycznymi. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas II- III oraz 18 uczniów z klas IV- VIII. Zadania wymagały sprytu, logicznego, analitycznego rozumowania. Już dzisiaj gratulujemy wszystkim naszym "Kangurowiczom". Trzymamy kciuki za Was wszystkich i każdego z osobna :) 
NIECIERPLIWIE OCZEKUJEMY NA WYNIKI :)

link.png Otwarcie wystawy w SP 5- 18 marca 2019 r.

OTWARCIE WYSTAWY "Z DZIEJÓW ULICY WARSZAWSKIEJ"

Bardzo się cieszymy,że dzięki Muzeum Historii Katowic możemy gościć w naszej szkole wystawę o tytule: „Z dziejów ulicy Warszawskiej”. Uroczyste otwarcie odbyło się w poniedziałek 18 marca 2019 r. Odwiedzili nas P. Sabina Wawerla- Długosz oraz P. Jerzy Dolinkiewicz, przedstawiciele Muzeum Historii Katowic.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości otwarcia.

 

link.png REKRUTACJA 2019/ 2020

REKRUTACJA  2019/ 2020
Dyrekcja SP nr 5 w Katowicach informuje, że trwają zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2019/ 2020. Zachęcamy Rodziców do zapisu swych pociech właśnie do naszej szkoły. Prosimy o zgłaszanie się w sekretariacie celem dokonania formalności. 
Drodzy Rodzice!
W zakładce REKRUTACJA znajdują się  do pobrania niezbędne dokumenty oraz szczegółowe zasady rekrutacji na rok szkolny 2019/ 2020.
Komplet dokumentów można również pobrać w sekretariacie.
 

link.png Karnawał 2019 w SP 5

NA BALU W SP 5
Karnawał to czas wspaniałej zabawy. 27 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieciaki z klas I- III . Nasi uczniowie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Zabawa była przednia. Tegoroczny bal miał charakter warsztatów tanecznych. Prowadzony był przez Tatę Jasminki- uczennicy klasy 3 a.
ODLICZAMY JUŻ DNI DO KARNAWAŁU 2020 :)