link.png LEKCJE W MULTIKINIE← Powrót

LEKCJE W MULTIKINIE
W ostatnim czasie w ramach edukacji filmowej uczniowie klas I- III oraz VB, VIA i VIB uczestniczyli w zajęciach ,,ABC mediów’’, które odbyły się w Multikinie Galerii Katowickiej.  Prowadzący, zawodowy aktor zarówno teatralny jak i filmowy, Tomasz Korczyk w bardzo ciekawy sposób  opowiadał o historii mediów – począwszy od pierwszych sposobów porozumiewania się (hieroglify, pismo obrazkowe, dymne znaki Indian) poprzez wynalezienie czcionki drukarskiej w XV wieku, następnie ciekawostki techniczne XX wieku po czasy współczesne, czyli wszechobecny Internet. Podczas prezentacji pojawiły się na ekranie fragmenty filmów, animacje, fotografie. Uczniowie dowiedzieli się także, na czym polega praca dziennikarza, czym jest „zapping”. 
 Organizatorzy z Centrum Edukacji Filmowej zadbali o ciekawą formę przekazu, aby uaktywnić uczniów, którzy chętnie odpowiadali na pytania. Zajęcia zakończyła projekcja filmów. Młodsze dzieci obejrzały animowany film "Dom" a starsi uczniowie film przygodowy „Król złodziei”. Lekcje łączyły przyjemne z pożytecznym. Dzieci z przyjemnością w nich uczestniczyły.