link.png SPEKTAKL TEATRALNY "TAJEMNICZY OGRÓD"← Powrót

SPEKTAKL TEATRALNY "TAJEMNICZY OGRÓD"
W ostatnim czasie uczniowie klas IV –VI wybrali się do Pałacu Młodzieży w Katowicach na przedstawienie teatralne pt. ,,Tajemniczy ogród”. Spektakl, w wykonaniu aktorów z Teatru Zagłębia w Sosnowcu, powstał na podstawie książki Frances Hodgson Burnett. Spektakl zaczął się punktualnie o 9.30. Od tego momentu z główną bohaterką Mary  przenieśliśmy się do Indii, a potem do Anglii. Dziewczynka musiała opuścić Indie, ponieważ zmarli jej rodzice. Potem, gdy była już u swojego stryja, zaczyna się kolejny etap w jej życiu. W posiadłości wuja poznaje swojego kuzyna Colina, Dicka i Martę. Bohaterka odkrywa tajemnicę ogrodu, poznaje przyjaciół i zmienia się z rozkapryszonego dziecka w miłą dziewczynkę. Razem z bohaterami przeżywaliśmy ich historię, która została ciekawie opowiedziana. Bardzo nam się podobała gra aktorów. Naszą uwagę zwróciła też oprawa muzyczna. Na zakończenie wysłuchaliśmy piosenki o przyjaźni. W drodze powrotnej do szkoły dzieliliśmy się wrażeniami i uwagami o spektaklu. Każdemu polecamy  teatr, gdyż jest to ciekawe i interesujące spotkanie z kulturą.