link.png Poznaj swój kraj- "Szlakiem Orlich Gniazd"← Powrót

WYCIECZKA SZLAKIEM ORLICH GNIAZD
Uczniowie klas IVA, VIA, VIB uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Wycieczka została zorganizowana przez nauczyciela wychowania fizycznego panią Agnieszkę Kłósek. Głównym celem wyjazdu było poznanie przez dzieci  zakątków Polski, ważnych pod względem historycznym i przyrodniczym.
W Ogrodzieńcu uczniowie z przewodnikiem zwiedzili ruiny średniowiecznego zamku, który był własnością króla Kazimierza Wielkiego, a jego mury zbudowane zostały z twardego wapienia i dolomitów. W jego wnętrzu zwiedzili  pozostałości po częściach mieszkalnych oraz odwiedzili zamkową basztę. Z ogromną uwagą słuchali informacji, legend na temat historii zamku. Wszyscy robili pamiątkowe zdjęcia. Chyba największe wrażenie wywołała zrekonstruowana sala tortur. Uczniowie z dużym zaciekawieniem przyglądali się dawnym narzędziom tortur. Ciekawym punktem wycieczki okazał się zakup pamiątek, a zwłaszcza nałęczek.
Niezwykłą atrakcją w tym dniu było zwiedzanie Jaskini Głębokiej. Dzieci pod opieką przewodnika zwiedziły podstawową  trasę turystyczną z zaaranżowanym oświetleniem oraz  niezwykłymi formami skalnymi, mieniącymi się niezliczoną ilością kolorów.
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się ostatni przystanek wycieczki, podczas którego odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie zabrakło także odpoczynku oraz zabaw sportowych na świeżym powietrzu,
Wycieczka okazała się bardzo atrakcyjna dla wszystkich uczniów, którzy wzbogacili swoją wiedzę pod względem historycznym jak i przyrodniczym. Wiedzę zdobywali poza ławą szkolną.