link.png Z wizytą w Multikinie← Powrót

Uczniowie klas IVA, VIA, VIB z  wizytą w Multikinie
7 czerwca  pod opieką naszych wychowawców, Mamy Mateusza oraz Babci Julii   wybraliśmy się do Multikina w Galerii Katowickiej na film fantastycznonaukowy  „Strażnicy Galaktyki 2”.
Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialny był James Gunn. W rolach głównych wystąpili: Chris PrattZoe SaldanaDave BautistaVin Diesel, Bradley CooperMichael Rooker, Karen Gillan, Pom Klementieff, Elizabeth DebickiChris SullivanSean GunnSylvester Stallone i Kurt Russell. Seans filmowy ukazuje niezwykłe przygody superbohaterów.
Peter Quill, Gamora, Drax, Groot i Rocket podróżują po galaktyce i przyjmują kolejne zlecenia. Jedno z nich zabierze ich na planetę Suwerennych, gdzie zmierza międzyplanetarna bestia strzelająca z pyska tęczą, aby pozbawić jej mieszkańców niezwykle cennego i bardzo zaawansowanego technologicznie źródła energii. Choć udaje im się ją pokonać, popadają w kolejne tarapaty. Kiedy Rocket kradnie niezwykle chronione ogniwa, Ayesha – najwyższa kapłanka Suwerennych - wysyła za nimi całą swoją flotę. Z opresji wyjdą cało tylko dzięki pomocy od tajemniczego wybawcy, który ma jakiś związek z przeszłością Star-Lorda.
Każdy z bohaterów dostarczył nam ogromną dawkę humoru, ale niekwestionowanym liderem był Baby Groot, (maskotka serii), który poprzez swoje niewielkie rozmiary okazał się jeszcze bardziej zabawniejszy i uroczy. Podobała nam się również muzyka, która trafnie została dobrana  do poszczególnych scen. Zadziwiały nas efekty specjalne, trzymające widza w nieustannym napięciu. W doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. To był dzień pełen wrażeń!