link.png KLASY IV- VII NA LEKCJI W MULTIKINIE← Powrót

UCZNIOWIE KLAS IV- VII NA LEKCJI W KINIE
W minionym tygodniu uczniowie z klas IV-VII pod opieką  nauczycieli oraz rodziców wybrali się do Multikina w Galerii Katowickiej na ,,Lekcję w kinie”.Tematem zajęć były efekty specjalne wykorzystywane w filmie. Lekcja została przygotowana przez filmoznawców i profesjonalnie przeprowadzona. Młodzi widzowie poznali różne rodzaje efektów specjalnych wykorzystywanych podczas produkcji filmowej. Dowiedzieli się również, w jaki sposób pomaga w ich tworzeniu znajomość matematyki, fizyki czy chemii.Wykład ilustrowany był przykładami konkretnych dzieł, znanych młodym widzom.Po części teoretycznej uczniowie obejrzeli film pt. ,,Za niebieskimi drzwiami”. Nie zabrakło w nim również efektów specjalnych.
Dzięki lekcji uczniowie usystematyzowali podstawową wiedzę na temat technicznych możliwości kina. Będą teraz oglądać filmy okiem „krytyka filmowego”.