link.png Na spektaklu teatralnym← Powrót

NA SPEKTAKLU TEATRALNYM
W ostatnim czasie uczniowie z klas IV- VI obejrzeli przedstawienie „Lwie Serce". Opowieść o rycerstwie” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
Przedstawienie zaprezentowano w sali kinowej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Bardzo widowiskowe przedstawienie łączyło w sobie elementy baśni historycznej i średniowiecznej sagi rycerskiej. Uwagę dzieci przyciągała charakteryzacja, sceneria, muzyka i gra świateł. Uczniowie śledzili losy głównych bohaterów – braci Lwie Serce, Jana i Karola, którzy w magicznej krainie stanęli do walki z wszechobecnym złem. Przedstawienie miało także drugie oblicze, bardzo pouczające. Pokazało, że pomoc niesiona drugiemu człowiekowi stanowi istotę człowieczeństwa. Uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli sztukę.