link.png BEZPIECZNY INTERNET 2017← Powrót

RODZICU DBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH DZIECI W INTERNECIE!!!
W dzisiejszych czasach coraz młodsze dzieci korzystają z Internetu – w sieci uczą się, bawią, poznają świat. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie.
Rozmawiaj z dziećmi. Zachęcaj dzieci do pozbawionej strachu i obawy przed karą rozmowy o tym, co czytają i widzą w Internecie. Umieść komputer we wspólnym pokoju, a nie w sypialni dziecka.
Ustal zasady korzystania z Internetu. Dzieci w każdym wieku potrzebują rodziców do ustalenia przejrzystych zasad korzystania z Internetu. Ustal zbiór zasad, na które wraz z dziećmi jesteście w stanie się zgodzić. Następnie umieść te zasady nad komputerem lub w innym wspólnie używanym miejscu.
Utrzymuj dane osobowe w sekrecie. Naucz dzieci, aby nie dzieliły się danymi osobowymi przez pocztę elektroniczną, pokoje rozmów, fora dyskusyjne, blogi, witryny społeczności internetowych lub inne miejsca w sieci.
Korzystaj z technologii zmniejszających zagrożenie. Używaj rodzinnych narzędzi służących zachowaniu bezpieczeństwa jako dodatku do wskazówek rodzicielskich. Oprogramowanie służące do filtrowania treści internetowych może pomóc w automatycznym ograniczaniu zawartości i kontaktu.
POLECAMY również: PORADNIK DLA RODZICÓW dotyczący edukacji w zakresie bezpieczeństwa w Internecie