link.png PODSUMOWANIE PROJEKTU KULTURALNIE← Powrót

PODSUMOWANIE PROJEKTU KulTUralnie!!!

Kulturalnie” to projekt realizowany  przez młodzież z III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach. Polegał on na organizacji cyklu wykładów ze znanymi, ciekawymi ludźmi, którzy dzielili się swą wiedzą i doświadczeniami z uczniami katowickich szkół. I choć wśród beneficjentów przeważali licealiści, to nie mogło zabraknąć grupy naszych uczniów z kl. VI b, którzy regularnie przez kilka czwartkowych popołudni mieli okazję spotkać się na żywo m.in. z dziennikarzami, naukowcami, radnymi naszego miasta oraz z byłym premierem, Panem Jerzym Buzkiem.

Zwieńczeniem całej akcji była fascynująca gra miejska, podczas której to biegaliśmy po centrum Katowic i przyszło zmierzyć się nam z różnymi pytaniami i zadaniami do wykonania z zakresu języka, historii, geografii, polityki i kultury. Co prawda nie udało nam się zająć miejsca na podium, wszak byliśmy najmłodszymi uczestnikami, to zabawa była przednia i jakże kształcąca...