link.png Spotkanie ze sztuką w Teatrze Śląskim← Powrót

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ W TEATRZE ŚLĄSKIM W KATOWICACH
Uczniowie klas IVA, IVB oraz VA pod opieką nauczycieli p. B. Górnik, p. E. Kośmider i p. A. Kłósek wybrali się do Teatru Śląskiego na spektakl teatralny"W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA. TAM I Z POWROTEM"inspirowany powieścią Juliusza Verne’a
W widowisku, które reżyseruje Robert Talarczyk, udział bierze kilkunastu artystów. Fileas Fogg, pewien dżentelmen z Londynu, zakłada się z kolegami, że przemierzy świat dookoła w 80 dni. Aktorzy zabrali nas w podróż dookoła świata. W podróż pociągiem, statkiem parowym czy… na grzbiecie słonia. Sztuka  utrzymana jest w konwencji musicalowej. Egzotycznej podróży towarzyszy świetna muzyka zespołu Chłopcy kontra Basia, wykonywana na żywo. 
Zachwyciły nas także piękne stroje aktorów, jak i efektowna, i barwna scenografia Ilony Binarsh. W przedstawieniu nie zabrakło dobrego humoru i rozrywki.To była fantastyczna przygoda!