link.png 100- LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI← Powrót

100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Już wkrótce będziemy  obchodzić  Święto Niepodległości. W związku z tym czekają nas wyjątkowe wydarzenia. We wtorek 6 listopada, najmłodsi wezmą udział w warsztatach robienia kotylionów. Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły przedszkolaków wraz z opiekunami z Miejskiego Przedszkola nr 12 w Katowicach. W czwartek 8 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście wezmą dział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będzie występ Zespołu Chóralnego Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wspólne śpiewanie.W tym dniu zostaną również ogłoszone wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  pt.: „W moich oczach  Polska Niepodległa”. Organizatorem Konkursu jest nasza szkoła oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Wojewodę Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Katowice oraz Pocztę Polską. I miejsce w Konkursie oraz nagrodę Grand Prix zdobyła Emilia Hajduga – uczennica Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Brzechwy w Jaworznie. Nagrodzona praca malarska została opublikowana przez Pocztę Polską w postaci pocztówki i będzie dostępna w Urzędzie Pocztowym  Katowice 1 od dnia 2 listopada 2018 r. 
 Wyniki konkursu- czytaj!!

Galeria prac konkursowych
Pocztówka już zdobyła uznanie kolekcjonerów i cieszy się dużą popularnością. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom Konkursu i dziękujemy uczestnikom za tak liczny udział. Ponad 260 prac konkursowych będziemy mogli podziwiać na wernisażu malarskim zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 5 w Katowicach, a następnie w ŚCWiS. 
Wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły, uczestnikom Konkursu, Partnerom szkoły, zaproszonym gościom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji 100-lecia Niepodległej i życzymy miłych obchodów Święta Niepodległości!