link.png Planetarium "Orbitek" w sp 5← Powrót

PLANETARIUM ORBITEK W SP 5
21 maja 2019 roku do naszej szkoły zawitało Mobilne Planetarium "ORBITEK". Wszyscy Uczniowie naszej szkoły oraz Przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 12 uczestniczyły w godzinnych seansach. Maluchy z klas I- III udały się w podróż rakietą kosmiczną wokół Układu Słonecznego. Poznały planety i gwiazdozbiory zodiakalne. 
Klasy starsze odwiedziły planety Układu Słonecznego, razem z Neil'em Armstrongiem wylądowały na Księżycu, zgłębiły tajniki misji Apollo 11, zaobserwowały Widnokrąg, Górowanie Słońca w różnych porach roku, "wędrówkę Słońca i Księżyca po nieboskłonie". Atrakcja dostarczyła wiele wrażeń i radości naszym Uczniom.
Serdecznie DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW, która była fundatorem tej wspaniałej atrakcji dla Dzieciaków.