link.png Happening Czytelniczy← Powrót

IV KATOWICKA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”
W dniu 6 czerwca 2019r. najlepsi czytelnicy z klas 5-8 uczestniczyli w happeningu czytelniczym na Katowickim Rynku. Uczniowie głośno odczytali fragmenty utworów literackich z pisarzami, aktorami oraz przedstawicielami samorządu lokalnego. Uczestnicy korowodu w przebraniach i kolorowych strojach z transparentami promującymi czytelnictwo przeszli ulicami miasta.
Najlepsi czytelnicy bibliotek szkolnych otrzymali wyróżnienie -TYTUŁ AKTYWNY CZYTELNIK. W trakcie happeningu odbyła się promocja książek i bibliotek. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na najlepiej przygotowaną do happeningu placówkę. 
 
W związku z ogólnopolską akcją "Jak nie czytam jak czytam", 7 czerwca o 10.00, uczniowie z całej Polski gromadzili się aby czytać razem, bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę.
Najlepsi czytelnicy Naszej szkoły wybrali się do Parku Kościuszki w Katowicach aby dołączyć do niniejszej akcji biorąc jednocześnie udział w biciu rekordu ilości osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób. Każdy uczeń miał okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach na łonie natury.
DO ZOBACZENIA ZA ROK!